Żłobek Maluszkowo 3 gotowy na przyjęcie podopiecznych

Środa 18 grudnia 2019
 

Wielomiesięczny trud związany z adaptacją lokalu, jak również zakupem wyposażenia doceniony został przez Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną i Komendę Miejską Straży Pożarnej w Lublinie. W ubiegłym tygodniu przeprowadzono odbiór placówki pod kątem spełnienia warunków ppoż  oraz sanitarno-higienicznych. Żłobek uzyskał pozytywne decyzje w zakresie wszystkich stawianych mu wymagań, jak również docenione zostały jego walory estetyczne i dydaktyczne.

Jesteśmy gotowi na przyjęcie Maluszków.

Na przestrzeni 350 m2 zorganizowano 4 sale dla dzieci z wydzielonym miejscem na odpoczynek i 2 łazienkami wewnętrzmi, do których bezpośredni dostęp jest z sal. Placówka wyposażona jest w nowoczesny system wentylacji mechanicznej oczyszczającej powietrze. Ponadto wśród wyposażenia znalazły się oczyszczacze powietrza, tak aby chronić Maluszki przed smogiem.

Placówka dostosowana jest do potrzeb osób z niepełnosprawnością.

W kwestii bezpieczeństwa placówka wyposażona została w monitoring wizyjny i kontrolę dostępu.

Wśród licznego wyposażenia wspomagającego rozwój ruchowy i intelektualny Maluszków znalazły się 3 szt. Magicznych dywanów - interaktywnych podłóg. Multimedia to obecnie ważny element wspomagający procesu nauczania, a współczesne dzieci od najmłodszych lat mają styczność z nowoczesnymi technologiami.

Także w żłobkach technologia i multimedia są czymś zupełnie naturalnym. Połączenie różnorodnych środków przekazu, takich jak m.in. wideo, obraz lub animacja lepiej przyciąga i skupia uwagę niż tradycyjne metody nauczania.

“Magiczny Dywan” to urządzenie, które składa się z komputera, interaktywnego projektora oraz czujnika ruchu, dzięki któremu wyświetlane na podłodze gry i quizy można obsługiwać za pomocą ruchów rąk i nóg. Innowacyjność tego rozwiązania polega na tym, że dostępne na platformie ćwiczenia, gry oraz zabawy nie tylko pomagają w nauce, ale dodatkowo skutecznie zachęcają do ruchu oraz pracy grupowej. “Magiczny Dywan” wyposażony jest w pakiety gier dostosowane do wieku i potrzeb rozmaitych użytkowników.

Zapraszamy do placówki 02.01.2020 . dzieci rodziców zakwalifikowanych do udziału w projektach, jak również osoby dotychczas niezdecydowane.

Krótka fotorelacja w galerii zdjęć.

 
 Powrót do poprzedniej strony