PODSUMOWANIE KWIETNIA

Czwartek 29 kwietnia 2021
 

W miesiacu Kwietniu obchodzilismy :

 

  • Dzień Pisanki – w tym dniu Nasze Maluszki poznały tradycje Wielkanocne oraz wykonały piękne kolorowe pisanki ze styropianu które ozdobiły farbami i cukrem .

  • Dzień Tęczy- podczas tego dnia Maluszki dowiedziały się w jaki sposób powstaje tęcza oraz wykonały prace plastyczna pt.”tęcza” która ozdabiały piękna kolorowa bibuła .

  • Dzień Lasu – To był szczególny dzień dla Naszych Maluszków gdyż słuchały opowiadań o Tym czym jest Las ale tak ze podziwiały piękne ilustracje przedstawiające mieszkańców lasu i jej przyrodę.

  • Dzień Lekarza- w tym dniu Nasze Maluszki poznały zawód lekarza oraz czym się zajmuje .Z zaciekawieniem słuchały czym jest stetoskop ale tak że inne pomoce lekarza .W tym dniu rozmawialiśmy również o bajeczce pt:”Chory Kotek” na jej podstawie dzieci mogły chodź przez chwile być”lekarzem „ który leczy swoją pacjentkę „lale” .Na koniec Nasze Maluszki wykonały piękne prace pt:”lekarz”.

  • Dzień Czekolady – W tym dniu Nasze Maluszki były bardzo zaskoczone ze obchodziliśmy dzień czekolady . Dowiedziały się również jak powstaje czekolada , mogły spróbować paluszkiem czekoladę z prawdziwego kako ale również mogliśmy tańczyć do piosenki pt:”Czekolada” następnie została wykonana praca plastyczna pt”Muffiny „ były pomalowane prawdziwą farbą czekoladową i posypaną kolorowym brokatem .

  • Dzień Ziemi – Tego dnia Nasze Maluszki słuchały opowiadań o Naszej Planecie Ziemia, poznały również inne planety. Podczas opowiadań Maluszki dowiedziały się dlaczego musimy dbać o nasza planeta i dlaczego nie możemy śmiecić,następnie została wykonana praca plastyczna pt:„ziemia” pomalowana farbami metodą stępelkowania za pomocą gąbeczki.

  • Dzień Książki – W tym bardzo ważnym dniu Nasze Maluszki mogły utożsamić się z naszymi bohaterami z książek a były nimi „kopciuszek”, „smoczek””dzielny rycerz”, itp..... Maluszki zadawały dużo pytań , słuchały opowiadań , wierszy, wierszyków .

  • Dzień Ptaków- w tym dniu nasze Maluszki słuchały opowiadań o różnych ptaszkach ale tak że słuchaliśmy odgłosów ptaszków nap: „kle kle kle”-rozmowa bociana ,następnie po odsłuchaniu odgłosów ptaszków dzieci wykonały prace plastyczne pt: „Domki dla ptaszków – Karmniki „

  • Dzień Weterynarza – Tego dnia Nasze Maluszki poznały zawód jakim jest „Weterynarz” ,czym się zajmuje i komu pomaga. Było dużo pytań dzieci , np.: czy taki Pan Doktor może leczyć żabkę czy bociana? .Uważam ze był to bardzo ważny dzień dla Maluszków bo wiedza ze trzeba zwierzątkom pomagać a nie dokuczać .

 

W tym miesiącu nasze dzieci wykonały prace plastyczne takie jak : pisanki , kolorową tęczę , Muffin z farby czekoladowej , Piękną planetę Ziemię, Domek dla ptaków – Karmnik ale tak że piękne kotki oraz wiele innych prac do których oglądania zachęcamy w naszej galerii.

 

 
 Powrót do poprzedniej strony