PODSUMOWANIE GRUDNIA

Czwartek 31 grudnia 2020
 

W miesiącu grudniu obchodziliśmy:

 

- Dzień skarpety na kominek - Tego dnia dzieci zapoznały się z tradycją, jaką jest wieszanie skarpet na kominek i samodzielnie wykonały swoje skarpety.

- Dzień Św. Mikołaja – W tym dniu nasze dzieci poznały zwyczaj wręczania sobie upominków z okazji Mikołajek a także przywitały w naszym żłobku wyjątkowego gościa i otrzymały prezenty.

- Dzień bałwanka - W tym dniu dzieci miały okazje poznać postać, jaką jest bałwan– dowiedziały się z czego powstaje i co najważniejsze – jak wygląda. Następnie samodzielnie wykonały własne bałwanki.

- Dzień choinki – Dzieci wtedy miały okazję wspólnie udekorować żłobkową choinkę we wszystkie ozdoby.

- Dzień guzika - Tego dnia dzieci przypominały sobie jak wygląda guzik, do czego służy, jaki ma kształt i rozmiar oraz zastanawiały się co można z niego zrobić. Następnie wykonały dużą choinkę wyklejaną kolorowymi guzikami.

- Dzień małpy – Wtedy każde dziecko poznało lub przypomniało sobie jak wygląda małpka, co lubi jeść i gdzie ją można spotkać.

- Dzień łańcucha na choinkę – W tym dniu dzieci miały możliwość samodzielnie wykonać ozdobę na naszą choinkę, czyli łańcuch.

- Dzień ryby - W tym dniu swoje święto obchodziły wszystkie rybki, małe i duże. Przy tej okazji dzieci miały możliwość poznać jak niektóre rybki mogą wyglądać, dowiedzieć się jak i gdzie żyją oraz zrobić sobie zdjęcie w pluszowym stroju rybki. Na koniec każde dziecko samodzielnie wykonało pracę plastyczną – rybę.

- Dzień renifera – Wtedy dzieci poznały przyjaciela Św. Mikołaja, zobaczyły jak wygląda oraz wykonały własne renifery.

W tym miesiącu dzieci wykonały prace plastyczne takie jak: skarpety na kominek, bałwanki, choinka z guzików xxl, łańcuch na choinkę, rybka oraz renifer. Oprócz tego dzieci zapoznały się z najważniejszymi tradycjami Świąt Bożego Narodzenia, śpiewały wspólnie kolędy oraz ubierały choinkę. Odbywały się także zajęcia z języka angielskiego prowadzone metodą Musical Babies. Zapraszamy serdecznie do naszej galerii.

 

 
 Powrót do poprzedniej strony