LISTOPAD W MALUSZKOWIE

Poniedziałek 30 listopada 2020
 

W miesiącu listopadzie obchodziliśmy:

 

- W żłobkowej kuchni - Tego dnia dzieci zapoznały się z urządzeniami, jakie znajdują się w kuchni, zapoznały się z ich wyglądem i przeznaczeniem oraz poznały inne urządzenia elektryczne potrzebne w życiu codziennym.

- Dzień flagi Państwowej – W tym dniu nasze dzieci poznały znaczenie flagi, zobaczyły jak wygląda i co znaczy w życiu każdego Polaka.

- Dzień jeża - W tym dniu dzieci miały okazje poznać zwierzątko, jakim jest jeż – gdzie żyje, co je i najważniejsze – jak wygląda. Następnie samodzielnie wykonały własne jeże.

- Dzień jesiennej szarugi - Tego dnia dzieci zobaczyły jak jesienna pogoda może być ponura i brzydka. Rozmawiały o tym, co należy założyć w deszczowy dzień aby nie zmoknąć.

- Sposób na jesienną nudę – czyli dzień doświadczeń – Wtedy dzieci miały okazję zrobić własny kolorowy wulkan przy użyciu sody i octu oraz bawić się ciepłym śniegiem.

- Dzień postaci z bajek - Tego dnia dzieci przypominały sobie swoje ulubione postacie bajkowe i kolorowały wszystkim znaną Myszkę Miki.

- Dzień życzliwości – Wtedy każdy był uśmiechnięty, radosny i każde dziecko dowiedziało się co to znaczy być życzliwym dla innych.

- Dzień pluszowego misia – W tym dniu swoje święto obchodziły wszystkie pluszowe misie. Przy tej okazji dzieci miały możliwość poznać historię, jak powstała ta cudowna zabawka, zrobić sobie zdjęcie z pluszowym misiem oraz samodzielnie wykonać pracę plastyczną – misia.

- Dzień zabawy andrzejkowej – Ostatniego dnia listopada dzieci miały okazję poznać kilka andrzejkowych wróżb i przy tym świetnie się bawić.

 

W tym miesiącu dzieci wykonały prace plastyczne takie jak: pralka, flaga Polski i patriotyczne serce xxl, jeż z ziemniaka i wykałaczek, kolorowy parasol, Myszka Miki, życzliwy uśmiech oraz pluszowy miś. Odbywały się także zajęcia z języka angielskiego prowadzone metodą Musical Babies. Zapraszamy serdecznie do naszej galerii.

 
 Powrót do poprzedniej strony